Turcijā garo rindu dēļ ieteicams ierasties izbraukšanai iepriekš.

Antālijas Starptautiskā lidosta ir kļuvusi par otro lidostu Turcijā, kas ir iekļauta Eiropas desmit noslogotāko gaisa ostu sarakstā, ko regulāri apkopo EuroControl.

Augusta pēdējā nedēļā – no 23. līdz 29. gadam Turcijas galvenais kūrorts saņēma 764 lidojumus, tas ir, aptuveni 110 lidojumus dienā jeb aptuveni 4,6 lidojumus stundā. Tajā pašā laikā, ja ņemam vērā tikai reitingā iekļautās kūrorta lidostas, tad Antālija ieņem pirmo vietu ar ievērojamu rezervi no tuvākā konkurenta – spāņu Maljorkas, vēsta turku Hurriyet.

Kā pastāstīja Antālijas pilsētas domes tūrisma grupas vadītājs Redžeps Javuzs, sezonas laikā province katru dienu uzņēma līdz 70 tūkstošiem tūristu.

“Ņemot vērā, ka tūristi, kas ierodas Antālijā, šeit pavada vidēji 10 naktis, mēs varam prognozēt, ka augusta pēdējā nedēļā vairāk nekā 500 tūkstoši ārvalstu viesu pavadīs brīvdienas provincē,” viņš sacīja sarunā ar žurnālistiem.

Šis lielais noslogojums ir radījis nopietnas grūtības Antālijas starptautiskajai lidostai. Augusta beigās sociālie tīkli bija piepildīti ar fotogrāfijām un video ar milzīgām rindām pie reģistrēšanās un iekāpšanas. Sezonas laikā tas nav nekas neparasts, atzīst Javuzs, taču šogad rekordliela pasažieru satiksme ir paplašināta ar novecojušiem pasākumiem, kas ievērojami palielinājuši nosēšanās laiku.

“Galvenais lidostu kavēšanās iemesls ir kontroles mehānisms, ko izmanto cīņā pret koronavīrusu. Lai tūrists atbrauktu uz mūsu valsti un lidotu atpakaļ, ir jāsniedz dokumenti un rūpīgi jāpārbauda. Tā kā šis process prasa papildu laiku, cilvēki, kas gaida, veido garas rindas,” saka Redžeps Javuzs.

Reģistrācija tagad aizņem gandrīz divas reizes ilgāku laiku nekā parasti, viņš teica, un tas rada nopietnu apjukumu. Turklāt uzņēmējas kompānijas atved savus tūristus dažas stundas pirms izlidošanas, lai izvairītos no aizkavētas izlidošanas, taču tas noved pie vēl vairāk cilvēku izlidošanas termināļos.

Tajā pašā laikā, pēc tūrisma nozares vērtējuma, tuvākajā laikā līdz sezonas beigām Antālijas lidostas ikdienas pasažieru plūsma var pieaugt līdz 100 tūkstošiem cilvēku.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel