Cerības uzsākt Rail Baltica dzelzceļa projektu laikā samazinās: jau tagad ir skaidrs, ka termiņi ir pārvietoti vismaz par četriem gadiem. Tikmēr Latvijas valdība gatavojas pieņemt nepopulāru lēmumu par Covid ierobežojumiem – viss tiks izlemts otrdien. Delfi apkopo galvenos punktus un runā par citiem notikumiem 23. septembrī.

21. septembrī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas satiksmes ministri uzmūrēja kapsulu Rīgas Centrālās stacijas pamatos, tādējādi uzsverot Rail Baltica dzelzceļa līnijas izbūves nozīmi. Pēc nedēļas izrādījās, ka projekts nebija tik starojošs: valstis, kuras savienos Rail Baltica, pie projekta strādā pavisam citā tempā.

Igaunija precīzi neiekļaujas grafikā. Galvenie šķēršļi ir Pērnavas apgabala galvenā maršruta plānošana un plānošana. “Līdz šim mūsu mērķis ir bijis 2026. gads, taču Eiropas līmenī tas nav akmenī iekalts,” intervijā Postimees sacīja Rail Baltic Estonia izpilddirektors Tinu Grjunbergs. Grīnbergs tagad runā par 2030. gadu.

Latvijas posms: vai viss notiek pēc plāna? Septembrī sākās būvdarbi Lāčplēša ielā Rīgā – šī ir jau trešais Rail Baltica būvlaukums. Pagājušā gada novembrī tika uzsākta Centrālās stacijas rekonstrukcija. Darbs notiek lidostas teritorijā. Rail Baltic sola milzīgas izmaiņas Rīgas centram un rajoniem – mainīsies gan pilsētas izskats, gan nekustamā īpašuma cenas. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits jau tagad redz jaunu tendenci tranzītam – interesi par dzelzceļa transportu uz ziemeļiem.

Lietuva un Polija ir priekšā. Posmu Viļņa – Varšava var atvērt 2022. gada vidū. Polija ir ļoti ieinteresēta pēc iespējas ātrāk sākt vilcienus starp abām galvaspilsētām, saka Lietuvas transporta ministrs Marius Skuodis.

Rail Baltica īsumā. Jauna dzelzceļa līnija Eiropas standarta platumā savienos Tallinu, Rīgu, Viļņu un Kauņu ar Poliju. Somija iegūs piekļuvi Rail Baltica, ja tiks izveidots tunelis starp Helsinkiem un Tallinu. Projekta kopējās izmaksas sastādīs 5,8 miljardus eiro (jau tagad tiek teikts, ka tāme būs jāpārskata). Daļu līdzekļu atmaksās Eiropas Savienība.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv