Irina Mazurika
Мой Facebook

Šonedēļ pēc Armēnijas vēstniecības Baltijas valstīs iniciatīvas un ar Armēnijas Kultūras ministrijas un GK Klinika (Lietuva) atbalstu, Rīgas VEF kultūras pilī notika Gurdijeff Ensemble koncerts Levona Eskenjana vadībā. Tā bija izcila iespēja iedziļināties dzīvās nacionālās mūzikas patīkamās skaņās.

Programmā bija pasaulslaveno komponistu – G.I.Gurdžijeva un Tomasa de Hartmana skaņdarbi. Viens no ansambļa uzdevumiem ir autentitiskuma saglabāšana, tāpēc Eskenjans apkopoja un izveidoja skaņdarbu aranžējumu priekš tradicionālajiem instrumentiem.

Rietumos G.I.Gurdžijevs ir pazīstams kā viena no nozīmīgākajām 20.gs. garīgajām personībām. Viņš bija mūziķis, filozofs, horeogrāfs un rakstnieks. Viņa plašā muzikālā repertuāra pamatā ir mūzika, kuru viņš dzirdēja, ceļojot Armēnijā, Kaukāzā, Tuvajos Austrumos un daudzās Vidusāzijas, Indijas un Ziemeļāfrikas daļās, kur pie dzīvoja tautas un garīgās mūzikas tradīcijas, rituālus un dejas.

Koncertu Rīgā apmeklēja daudz viesu, to skaitā bija arī Armēnijas mākslinieki. Visi, kas vēlējās,varēja nopirkt diskus ar ansambļa ierakstiem.

Koncerta unikalitāte bija tajā, ka visas kompozīcijas tika atskaņotas tautas instrumentos ar neparastajiem nosaukumiem – duduks, bluls, sazs, tars, kamanča, uds, kanons, santurs, daps, tombaks un dhols. Šo instumentu skaņas palīdz sasniegt iekšējo harmoniju un pietuvina cilvēku Visumam.

Paldies organizatoriem: Armēnijas vēstniecībai Baltijas valstīs, Armēnijas Kultūras ministrijai un GK Klinika (Lietuva) par izcilu iespēju baudīt dzīvās nacionālās mūzikas pasauli un justies kā Armēnijā kaut uz vienu vakaru!