Ksenia Savčuka
Latest posts by Ksenia Savčuka (see all)

Es kādreiz jau esmu rakstījusi par Viļņas bezmaksas ievērojamākajām vietām, bet tagad ir pienācis laiks uzrakstīt par Rīgas  – manas dzimtās pilsētas ievērojamākajām bezmaksas vietām!

Šobrīd tūrisms visā pasaulē ir pauzē! Taču drīzumā viss beigsies un tad Rīga uzņems visus viesus ar atplestām rokām! Un pagaidām Jums ir laiks sagatavoties un uzmest maršrutu…

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un Baltijas valstu lielākā pilsēta. Tomēr populārākās Rīgas ievērojamākās vietas atrodas pastaigas attālumā viena no otras. Rīga ir pietiekami kompakta un ļoti omulīga pilsēta. Visi, kas bija Rīgā, būs viens prāts ar mani. Taču pilsētas šaurās ieliņas un draudzīgā gaisotne nevienu neatstās vienaldzīgu.

Rīgas ievērojamākās vietas ir ļoti daudzveidīgas, katrs te atradīs sev tīkamu, un arī maks nepaliks tukšs.

Tātad mans TOPS – 15 bezmaksas ievērojamāko vietu un vienkārši interesantu vietu Rīgā:

1) Pulkstenis “Laima” jeb Laimas pulkstenis

Šis pulkstenis ir pirmajā vietā, jo tieši tas vairākos desmitgadēs bija tikšanās un romantisko randiņu vieta.

Foto: Laima.lv

Patiesībā šis pulkstenis tika uzstādīts 1924. gadā, lai iedzīvotāji nekavētu darbu. 1936. gadā pulkstenis tika izrotāts ar fabrikas “Laima” logotipu, un kopš tā brīža pulkstenis ir Laimas.

Pulkstenis 1927. gadā. Foto: https://padomju-latvija.blogspot.com

Pulkstenis “LAIMA” atrodas Aspazijas bulvārī 20.

2) Brīvības piemineklis

Viena no ievērojamākajām Rīgas vietām ir Brīvības piemineklis. Tas simbolizē latviešu tautas tieksmi pēc neatkarības un brīvības. Tas tika uzcelts par vietējo iedzīvotāju ziedojumiem. Svinīga pieminekļa atklāšana notika 1935. gada 18. novembrī.

Foto: https://www.km.gov.lv/

Uz 42 metru augstā pieminekļa stāv “Brīvības” figūra – Milda, kas rokās tur trīs apzeltītās zvaigznes. Zvaigznes simbolizē trīs Latvijas reģionu – Latgales, Kurzemes un Vidzemes – vienotību.

Foto: http://brivibaspiemineklis.lv

3) Bastejkalns

Bastejkalns – tā ir viena no iemīļotākajām pastaigu vietām rīdzinieku vidū. Šauri celiņi, kas apņem uzbērtu kalniņu, ved uz skatu laukumu.

Ap kalniņu ir ainavu parks ar ūdenskritumiņiem, skulptūrām un, protams, atpūtas soliņiem.

Bastejkalns atrodas blakus pilsētas kanālam, un vasarā te ir iespēja pavizināties ar upes tramvaju vai laivu. Tur vienmēr ir daudz pīļu, tās nekaunīgi siesies klāt, ja paņemsi līdzi cienastu.

Bastejkalnā ir “Mīlētāju” tiltiņš, uz kura jaunlaulātie uzkar savas atslēdziņas, lai stiprinātu mīlestību! Tūristi bieži apstājas, lai aplūkotu spožas un oriģinālas atslēdziņas.

Starp citu, mūsu ar vīru atslēdziņa arī te ir.

Bastejkalns atrodas blakus Brīvības piemineklim un pulkstenim “Laima”.

4) Pulvertornis un Kara muzejs

Pulvertornis – tas ir vecākais un vienīgais līdz mūsdienām saglabājies tornis, pilsētas aizsargsistēmas elements. Pirmoreiz hronikās minēts 14. gadsimtā.

Mūsdienās tornī atrodas viens no senākajiem un lielākajiem muzejiem – Latvijas Kara muzejs.

Foto: http://www.karamuzejs.lv

Muzejs ir mūsdienu, interaktīvais, tur būs interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Turklāt muzejā ir “Aktivitāšu centrs”, kur bērni caur spēli var uzzināt daudz jauna par militārām lietām.

Muzeja apmeklējums – bezmaksas.

Foto: www.pilsetas.lv/

Adrese: Smilšu iela 20, Rīga

5) Doma Laukums

Lielākais Vecpilsētas laukums, tika izveidots 19. gadsimtā vecu celtņu vietā. 1885. gadā laukums ieguva esošo nosaukumu. Paiet šim laukumam garām nav iespējami, jo tas atrodas pašā Vecpilsētas sirdī, kā magnēts pievelk tūristus no dažādām valstīm!

Doma laukums rotā galveno dievnamu – Doma katedrāli (ieeja ir maksas).Vasarā Doma laukumā var pasēdēt vienā no ielas kafejnīcām un baudīt skatu uz katedrāli, krāsainām mājiņām un ēkām ar interesantu arhitektūru. Bet ziemā te tiek atvērts lielākais Ziemassvētku tirdziņš Rīgā.

6) Jauniela iela

Droši vien pati slavenākā kino ieliņa Vecpilsētā. Šī šaurā ieliņa ir slavena ar to, ka tieši šeit filmēja Puķu ielu no “Septiņpadsmit pavasara brīžiem” un Beiker Street no “Šerloka Holmsa”.

Pavisam netālu no šīs ieliņas, pie viesnīcas “Sherlock” ieejas tika uzstādīts piemiņas bareljefs slavenam okšķerim. (Adrese: Mazā Monētu 3).

Viesnīcas pagalmā var fotografēties pie sienas Londonas stilā, kā arī pie durvīm ar uzrakstu Baker street 221b.Vēl Jaunielā atrodas pati populārākā ēka ar govīm un restorānu “1221”. Līdz karantīnai te praktiski nekad nebija iespējas fotografēties bez cilvēkiem kadrā. Atrast Jaunielu nav tik grūti, jo tā sākas no Doma laukuma.

7) Skulptūrа “Brēmenes muzikanti”

Skulptūra “Brēmenes muzikanti”, manuprāt, ir viena no populārākajām ievērojamākajām vietām Rīgā. Un tas ir tāpēc, ka piepilda vēlēšanas. Ja jums ir sen