Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Baltijas valstīs ir daudz automobiļu muzeju. Taču pats labākais no tiem atrodas Rīgā, Latvijā. Lai nu kā necenstos kaimiņi lietuvieši un igauņi! Pat padomju laikos automobiļu muzejs Rīgā bija pats iespaidīgākais padomju teritorijās. Bet pēc nesenās liela mēroga rekonstrukcijas vēl jo vairāk.

Muzejā ir vairākas ekspozīcijas – par automobiļu rūpniecības pirmsākumiem, automobiļi leģendas, Kremļa kolekcija, auto un moto sports, padomju auto rūpniecība un daudzas citas.

Viss sākas ar ekspozīciju, kas ļauj iegremdēties planētas automobiļu rūpniecības pašā uzplaukuma sākuma pasaulē.


Tā ir 1931. gada izlaiduma BMW. Dzinēja apjoms ir 748 kubisko centimetru, tas ir, mazāk par 1 litru, jocīgs salīdzinājumā ar esošo laiku. Agregāta jauda – 15 zirgspēki, kas ļāva pārvietoties ar ātrumu līdz 75 km/h.

Tam ir grūti noticēt, bet pavisam nesen automobiļu riteņi tika gatavoti no koka. Interesanti, cik ilgi kalpoja šie riteņi.

Viens no stilīgākajiem – Cadillac, ko esmu redzējis savā mūžā. Uzreiz atceros amerikāņu gangsteru filmas un pakaļdzīšanās.

Viens no interesantākajiem muzeja auto eksponātiem ir Francijas 1937. gada izlaiduma Panhard&Levassor X77. Francūži ir vieni no automobiļu modes likumdevējiem.

Muzeja eksponāti tiek izvietoti divos stāvos.

Padomju luksusa automobiļi, kuri nav pieejami vienkāršiem mirstīgajiem. Bieži vien tos sauca par “vadības transportu”, jo ar tiem pārvietojās PSKP partijas vadītāji un locekli. Vienkārši padomju pilsoņi varēja vien sapņot par tādiem automobiļiem. Vesels auto laikmets!

Slavens Trabants – Austrumvācijas mazo automobiļu marka, viens no VDR simboliem.

Pašā slavenākā Porche kompānijas automobiļa modeļa 911 priekštecis ir Porše 356 ar satriecoši sarkanu salonu. Mašīna – sapnis.

Muzejā ir ļoti daudz bērnu: viņiem te ir ar ko nodarboties, muzejā ir daudz interaktīvu izklaižu jebkurai gaumei.

Tas ir Volkswagen prototips, sava veida sudraba bulta.

Man nezināma ražotāja Oskara rallija automobilis.

Viens no retākajiem eksponātiem Auto Union, mūsdienu Audi priekštecis ar 6 litru motoru, 520 zirgspēku jaudu, un tas bija 1938. gadā! Īsta muzeja pērle! Maksimālais ātrums – 250 km/h.

Padomju autobūves līderis, jebkura padomju automobilista sapnis – automobilis Moskvičs provokatīvi rozā krāsā.

Vai atceraties šo automobili no kulta padomju filmas “Kaukāza gūstekne”?

Vai esat redzējusi Moskviču papēdi ar koka virsbūvi? Es – ne.

Pieejamākie un populārākie ZAZ modeļi, tautā vairāk zināmi kā Zaporožecs.