Īrijas budžeta kompānija Ryanair iegulda 200 miljonus ASV dolāru (165,65 miljonus eiro), lai izveidotu bāzi divām lidmašīnām Rīgas lidostā, paziņoja aviokompānijas pārstāvji.

Pateicoties tam, Ryanair varēs atvērt daudz jaunu tiešo reisu no Rīgas.

Divas aviopārvadātāja lidmašīnas atradīsies Rīgā. No starptautiskās lidostas “Rīga” viņi veiks 95 lidojumus nedēļā 30 maršrutos, ieskaitot 16 jaunus maršrutus, kas no 2021. gada oktobra savienos Rīgu ar daudziem jauniem galamērķiem.

No oktobra Ryanair sāks lidojumus no Rīgas šekojošos jaunos maršrutos: pieci reisi nedēļā uz Varšavu (Polija), četri reisi nedēļā uz Sandefjordu (Norvēģija), trīs reisi nedēļā uz Orhūsu (Dānija), Budapeštu (Ungārija), Gēteborgu (Zviedrija), Romu (Itālija), divi reisi nedēļā – uz Bristoli (Lielbritānija), Krakovu (Polija), Kijevu un Ļvovu (Ukraina), Malagu (Spānija), Memmingenu (Vācija), Palermo (Itālija), Parīzi (Francija), Frankfurti (Vācija) un Venēciju (Itālija).

Uz jaunās bāzes tiks izveidotas 60 jaunas darba vietas.

2020. gadā koronavīrusu pandēmijas ierobežojumu dēļ lidosta “Rīga” apkalpoja 2 miljonus pasažieru, kas ir par 74,2% mazāk nekā iepriekšējā gadā. 57% lidostas pasažieru lidoja ar Latvijas aviokompānijas airBaltic lidmašīnām, 16% – Ryanair, 9% – Wizz Air.

Avots: rus.delfi.lv