Saūda Arābijas Karalistes valdība paredz atvērt robežas ārvalstu tūristiem no 2021. gada 17. maija. Par to paziņoja Saūda Arābijas Tūrisma pārvaldes vadītājs Heitems Mattars 4. marta tiešsaistes konferences laikā ar tūrisma biznesa dalībniekiem.

Pēc viņa domām, šis datums ir iepriekšējais, tomēr šobrīd visi mārketinga projekti un citas aktivitātes Karalistes tūrisma nozarē plānojami, balstoties uz šo datumu. Turklāt elektronisko tūrisma vīzu programma tiks atjaunota no robežu atvēršanas brīža, uzsverot Mattara kungs.

“Šobrīd valstī tiek apspriesti iespējami atvieglojumi elektronisko tūrisma vīzu noformēšanā vai vīzas nodevu atcelšana atsevišķām tūristu kategorijām. Mēs uzsāktām, ka tas ļaus panākt ātru tūrisma plūsmas pieaugumu uzreiz pēc robežu atvēršanas,” stāstīja Heitems Mattars.

  1. gada septembrī Saūda Arābijā tika palaista elektronisko tūrisma vīzu programma, taču tā bija jāaptur koronavīrusa pandēmijas dēļ mazāk nekā pēc pusgada – 2020. gada februārī. Bet šā laika periodā paspēja noformēt elektronisko atļauju ap 450 tūkstoši ārvalstu pilsoņi.

Speciālajā portālā varēja noformēt elektronisko vīzu. Vīze maksāja 440 Saūda Arābijas rialu (ap 117 ASV dolāru), tajā tika ietverta medicīnas apdrošināšana, ar to bija tiesības atrasties valstī 30 dienu laikā.

Tiešsaistes tikšanās dalībnieki atzina, ka vīzas nodevu vākšanas pazemināšana pozitīvi ietekmēs tūrisma atjaunošanu reģionā.

Valsts tūrisma produkts rada lielu interesi izglītības un kultūras tūrisma jomā. Turklāt šeit aktīvi attīstās pludmales tūrisma infrastruktūra, un Saūda Arābijai ir garākā pludmales līnija Sarkanajā jūrā.

Avots: profi.travel