Bēgšanu no pilsētas burzmas dabā lielākā daļa iztēlojas kā nedēļas nogales izbraucienu kaut kur tur, kur daudz koku, taku un ūdens tilpju.

Kad saule pa debesīm sāk ritēt ilgāk un sasilst gaiss, tā vien gribas bēgt no pilsētas trokšņa dabas klēpī. Šauļos, Saules pilsētā, pat pusdienas pārtraukumu var pavadīt, priecājoties par ūdens mirguļošanu vai priežu šalkoņu – pilsētā ir vairākas ūdenstilpes un lieli meža parki.

Šauļus tiešām var dēvēt par kontrastu pilsētu, jo šeit saskan dabas krāšņums un pilsētas arhitektūra. Pilsētnieki lepojas ar gājēju bulvāri, pa kuru labprāt pastaigājas pusdienu pārtraukuma laikā, šeit bieži sastopamas arī māmiņas ar bērnu ratiņiem.

Pavisam tuvu atrodas Kastaņu aleja. Leģenda stāsta, ka tad, kad zied kastaņi, tur var satikt savas dzīves mīlestību. Pa aleju var nonākt arī pilsētas Centrālajā parkā. Parks ir atjaunots, tajā izveidoti kārtīgi celiņi. Bērni nelaiž garām iespēju izkāpelēties un izšūpoties. Parka estrādē notiek koncerti.

Pa bulvāri dodoties pretējā virzienā uz veco viesnīcu “Šiauliai”, var nokāpt pie Talkšas ezera, pa ceļam aplūkot zeltā mirdzošo “Strēlnieku”, bet tikai pērn ierīkotajā atpūtas oāzē pie paša ezera var ne tikai grāmatu palasīt, bet arī izvingroties. Gar ezera krastu var doties līdz pat meža parkam – tur daudz informācijas stendu. Salduves pilskalns un koku paēna ir tas, kas nepieciešams kvalitatīvai laika pavadīšanai Šauļos.