Vai valsts konkurēs ar citiem Indijas okeāna galamērķiem?

Atgādināsim, ka 25. martā valsts oficiāli atvēra savas robežas visiem ārvalstu tūristiem bez obligātas karantīnas (izņemot Dienvidāfrikas pilsoņus). Pēc ieceļošanas ir pietiekami iesniegt vai nu PCR testu ar negatīvu rezultātu, vai arī sertifikātu par pilnīgas vakcinācijas kursa pabeigšanu ar jebkuru no zālēm, kas apstiprinātas lietošanai jebkurā no valstīm.

Neskatoties uz Seišelu salu lēmumu pilnībā atvērt savas robežas visiem ārvalstu tūristiem, var paiet zināms laiks, līdz tās tūrisma ekonomika atjaunojas. Šajā gadījumā virzienam būs jākonkurē ar citiem salu galamērķiem Indijas okeānā, galvenokārt ar Maldivu salām un Zanzibāru, sacīja ART-Tour izpilddirektors Dmitrijs Arutjunovs.

“Seišelu salu viesnīcu bāze ir par kārtību mazāka nekā tajā pašā Maldivu salās, savukārt daudzas viesnīcas, it īpaši premium segmentā, joprojām ir slēgtas. Lai saņemtu atbildes uz vairākiem objektiem, nepieciešamas vairākas dienas. Viņu pilnīga restartēšana prasīs nedaudz vairāk laika, jo būs jāgaida visa personāla atgriešanās, kuru lielākoties veido ārvalstu pilsoņi. Tāpēc, iespējams, nav vērts gaidīt visas Seišelu salās esošās tūrisma nozares pilnīgu uzsākšanu kopā ar robežu atvēršanu,” sacīja Dmitrijs Arutjunovs.

Tajā pašā laikā viņš atzīmēja, ka pieprasījums pēc virziena ir diezgan augsts. Visu gadu pieejamo pludmales galamērķu piedāvājums ar tiešajiem pārvadājumiem tagad ir ļoti mazs, tāpēc jebkurš jaunums par jauna galamērķa atvēršanu ir labākā reklāma.

“Viss pludmales tūrisms Indijas okeāna baseinā tagad ir bloķēts trīsstūrī Zanzibāra – Dubaija – Maldīvija. Mums ir tūristu piemēri, kuri kopš robežu atvēršanas jau divas vai trīs reizes apmeklējuši Maldivu salas. Tāpēc jebkura, pat ne pārāk populāra virziena atvēršana uzreiz izraisa lielu klientu interesi, ”piebilst Dmitrijs Arutjunovs.

Turklāt transports ar piestātni Katarā un Dubaijā ievērojami atvieglos Seišelu salu iekraušanu, viņš teica.

Avots: profi.travel