Irina Mazurika
Мой Facebook

Sodelišku muižas saimniecība atrodas netālu no Biržu pilsētas Lietuvā. Šī ir vieta, kur jūs varat nakšņot un atpūsties spa kompleksā vai doties pastaigā etnogrāfiskajā muzejā ar senajām dzirnavām. Un tie vēl nav visi pārsteigumi, kas apskatāmi muižas saimniecībā!


Sodelišku muižas etnogrāfiskais muzejs netālu no Biržiem

Saimniecības galvenā atrakcija, manuprāt, ir senās vējdzirnavas, kuras ir vienīgās Lietuvā darba stāvoklī! Tās var ne tikai apskatīt no ārpuses un no iekšpuses, bet arī piedalīties ekskursijā-degustācijā ar maizes cepšanu “Graudu ceļš” (nepieciešama iepriekšējā rezervācija).

Mūsu ģimene nebija ekskursijā, bet mēs labprāt izstaigājām labiekārtoto muižas teritoriju – apskatījām dīķi ar katamarāniem, seno lietuviešu daudzdzīvokļu ēku, staļļus ar pajūgiem un ragavām, šķūnīšus un autentiskus vecus sadzīves priekšmetus.

Etnogrāfiskā muzeja apmeklējuma izmaksas ir 2 eiro. Muižas viesiem bez maksas.

Pirti dīķa krastā ir iespējams īrēt. Par maksu ir pieejamas arī grila iekārtas, piknika vietas un sporta laukums.
Blakus muižai atrodas briežu audzētava. Vakara pastaigas laikā pirmo reizi dzīvē dzirdēju briežu bauru. Ļoti neparastas skaņas! Vai esat kādreiz kaut ko tādu piedzīvojuši?


Viesnīca “Sodelišku muiža” Biržu rajonā

Pašreizējais vērtējums Booking vietnē – 9,6 punkti! Visos viesnīcas numuros ir privāta vannas istaba un televizors. Pieejamas istabas ar 2 līdz 20 gultasvietām.Ērti, ka vestibilā ir lifts uz otro stāvu. Divvietīga numuriņa cena ar brokastīm ir 50 eiro (2019.gada septembris). Jūs varat rezervēt numuru šeit vai tieši sazinoties ar muižu.
Brokastīs ietilpst uzkodas un saldumi (zviedru galds), kā arī pamatēdienā jūs varat izvēlēties omleti vai brieža gaļas desiņas ar kartupeļiem un salātiem.

Ūdens relaksācijas komplekss piedāvā baseinu ar kaskādi un geizeru, burbuļvannu un trīs veidu pirtis. Izmaksas ir 15 eiro vienai personai (grupām, kurās ir vairāk par 10 cilvēkiem), vai 150 eiro.

Kāpēc Sodelišku muižu uzskatu par lielisku atpūtas vietu visai ģimenei? Jo viesnīcā ir pieejama arī bērnu istaba!

Muižas mājaslapā atrodama informācija par banketu un konferenču zāles īres nosacījumiem un izmaksām.


Kur atrodas Sodelišku muiža?

Muižas saimniecība atrodas netālu no Biržu pilsētas, kas ir aptuveni 95 km vai 1 stunda 30 minūtes no Rīgas, un apmēram 215 km vai 2 stundas 30 minūtes ar automašīnu no Viļņas. Waze navigatorā: Sodeliskiu dvaro sodyba. Plašāku informāciju par muižu var atrast oficiālajā mājaslapā, Facebook vai Instagram.

Silti iesaku apmeklēt muižu! Ar nakšņošanu vai bez tā noteikti ir apskates vērts objekts Biržu rajonā! Papildus iepriekš minētajam, muižā ir arī Senās tehnikas muzejs. Ko vēl redzēt Biržos, lasiet mūsu rakstā vai Biržu tūrisma informācijas centra mājaslapā.

Vai jums jau ir plāni, kur doties rudens pastaigā? Vairāk ideju atradīsiet manos blogos Instagramā un Feisbukā. Publicēju tur foto atskaites par skaistajām un neparastajām Baltijas vietām un izklaides iespējām. Uz tikšanos!

Parakstieties uz TravelBlog jaunumiem un lasiet par ceļošanu Baltijas valstīs un visā pasaulē, šeit jūs atradīsiet daudz ko interesantu! Lasiet, komentējiet un dalieties ar saviem iespaidiem!

 

 

Skatīt arī

  • Biržu pils – galvenais pilsētas apskates objekts