Ziemā Helsinkus klāj sniegs, piedāvājot skaistus skatus sirdij un dvēselei. Helsinki ir daudzu Latvijas ceļotāju iecienīts galamērķis, kur nav nekāds brīnums, ja ziemā aukstums ir pat mīnus 30 un mazāk grādu.

Pilsētas centrs ir ar viegli jaušamu Parīzes gaisotni, ar moderniem tirdzniecības centriem, lieliskiem muzejiem, skaistām baznīcām, gleznainiem parkiem un citām interesantām vēsturiskām vietām. Pilsētas skaistie parki un piekrastes salas ir populāras atpūtas vietas arī vietējo iedzīvotāju vidū.

Lai arī uz Suomenlinnas salu iespējams braukt visu gadu, kuģiem pārvietojoties aukstajā ziemas vēsmā, ceļojums būs īpaši maģisks. Helsinku Tūrisma informācijas centra mājaslapā skaidrots, ka daži salas muzeji ziemā ir slēgti, taču to kompensē skats uz satriecošo salas nogāzto fortu un ledainais skats uz jūru. Pastaiga pa salu un jaukās kafejnīcās, kas atrodas krāsainajās koka mājās, ir mierpilna atpūta.

Helsinkus ziemā grūti iedomāties bez pirtīm. Pilsēta ir pilna ar publiskajām saunām, bet, ja patiešām vēlaties izjust ziemas pirts kultūru Somijā, tad ir vērts izmēģināt tradicionālo pirts un peldes kombināciju aukstā ūdenī. Tā ir pieredze, kuru nevajadzētu palaist garām, apmeklējot Helsinkus, it īpaši ziemā. Aktivitāte dos gan neticamu uzmundrinājumu, gan atpūtu. Viena no labākajām vietām, kur iegūt šo pieredzi pilsētas centrā, ir modernā sauna “Löyly”. Pilsētas oāze, kas aprīkota ar divām pirtīm, kas uzkarsētas līdz 90 grādu karstumam un āra klāju uz ūdens, kas ļauj peldēt jūrā.

Vēl viens SPA, kas atrodas pilsētas centrā netālu no Senāta laukuma ir Allas jūras baseins. Tajā ir trīs pirtis, ko uzkarsē aptuveni līdz 80 grādu karstumam – viena vīriešiem, viena sievietēm un trešā, kas ir atvērta abiem, ja vien tā nav rezervēta privātiem pasākumiem. Ir arī trīs peldbaseini – ar aukstu jūras ūdeni, ar siltu ūdeni un viens bērniem. Pilsētas centrā atrodas trīs āra baseini, kas ir Baltijas jūras ieskauti, no tiem paveras elpu aizraujošs skats uz Helsinku ostu.

Ziemā Helsinku tirgū var baudīt kūpošu zivju zupas bļodu. Janvārī daudzi restorāni organizē “blini” jeb īpašas pankūku nedēļas, kas norisinās ar krievu kultūras noskaņu. Tradicionāli Krievijā pankūkas pasniedz ar laša ikriem un skābo krējumu, tās var nogaršot vecākajā krievu restorānā Helsinkos “Bellevue”, savukārt klasiskā funkcionālisma stila restorānā “Lasipalatsi” tiek pasniegtas lielas pankūkas ar sešām piedevām.

Aviokompānija “Ryanair” piedāvā tiešo reisu no Rīgas uz Helsinkiem, pieejami arī “airBaltic” lidojumi uz Helsinkiem, Kitili, Tamperi, Turku un Vāsu.

Helsinku Tūrisma informācijas centra mājaslapā teikts, ka Helsinku lidosta pastāvīgi ieņem statusu kā viena no labākajām lidostām pasaulē. Apkalpoti tiek aptuveni 350 lidojumi dienā uz vietām visā pasaulē, tostarp 25 tiešie lidojumi nedēļā uz Ķīnu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lv