Jau nākamās nedēļas nogalē, 10. un 11. jūnijā, Šauļos skanēs mūzika profesionālu bigbendu un džeza mūzikas grupu izpildījumā. Saules Pulksteņa laukumā norisināsies 13. starptautiskais festivāls „Big Band Festival Šiauliai 2022“. Uz skatuves uzstāsies viesi ne tikai no Lietuvas, bet arī no Francijas, Somijas, ASV, Latvijas.

Festivāla rīkotāji, Šauļu pilsētas koncertiestāde „Saule“, priecājas par šī gada festivāla programmu, kas bagāta ar dažādu žanru mūziku un patiks gan pilsētas jauniešiem, gan nobriedušiem klausītājiem. „Mēs dzirdēsim no 2020. gada gaidītu franču Electro Swing un Future Funk mūziku, redzēsim ugunīgu Blues un Funk dziedātājas no ASV priekšnesumu, laika pārbaudītas mūzikas cienītājus priecēs Luisa Ārmstronga un klasiskā džeza skaņdarbi. Citiem vārdiem sakot, būs daudz daudzkrāsainas un kvalitatīvas mūzikas, ko izpildīs īstie savas jomas meistari“, – pasākuma aizkulises atver koncertiestādes „Saule“ administratore Jovita Gadeikiene.

Starptautisko festivālu, kas ar katru gadu aug un pilnveidojas, atklās viesi no kaimiņvalsts Latvijas. „Very Cool People“, kuri ir īpaši populāri un ļoti aktīvi koncertē savā valstī, plāno labi patrakot uz skatuves, izkustinot pat vienaldzīgāko publiku. Viņus nomainīs Šauļu iedzīvotāju iemīļotais Kauņas bigbends, kas uzstāsies kopā ar jaunās paaudzes mūzikas komponistu un izpildītāju Kazimieru Likšu. Festivāla pirmās dienas koncertus noslēgs Jelgavas bigbends ar dziedātāju Evilenu Protektori, dāvājot klausītājiem daudz labas džeza mūzikas.

Festivāla otrā diena tradicionāli sāksies ar Šauļu „Romuvos“ ģimnāzijas džeza orķestra „Romuva“ uzstāšanos. Pavisam nesen jaunieši saņēma atzinību Eiropas bigbendu čempionātā Luksemburgā, izcīnot pirmo Eiropas balvu. Viņus uz skatuves nomainīs Somijas Lahti Big Band un Kalevi Louhivuori – viens no starptautiski atzītākajiem, godalgotākajiem un pazīstamākajiem trompetistiem. Festivāla saimnieki, Šauļu bigbends, savā vīriešu kompānijā aicinājuši burvīgu un talantīgu izpildītāju no ASV – Juwanu Jenkinsu. Un festivāla noslēgumā uz skatuves kā īsts salūts eksplodēs trakie francūži – grupa „Lamuzgueule“.

Organizatori aicina nepalaist garām starptautiskā festivāla „Big Band Festival Šiauliai 2022“ koncertus. Svētki priecēs ne tikai mūzikas cienītājus, bet arī mazos apmeklētājus, kurus sagaidīs dažādas atrakcijas. Vairāk informācijas www.saule.lt vai Big Band Festival Šiauliai facebook profilā.