Taizemes Ekonomiskās situācijas vadības centrs (CESA) ir apstiprinājis, ka Ko Samui, Ko Tao un Ko Phangan, kas kopīgi dēvēti par Samui Sandbox vakcinētiem tūristiem tiks atvērti 15. jūlijā. Šajās salās jau ir vakcinēti 71,4% iedzīvotāju, 7. jūlijā raksta Bangkok Post.

Rezervācijas sistēma un testa izmaksas drīz jāsaskaņo, lai sinhronizētu ar iebraukšanas sertifikātu (COE) reģistrācijas sistēmu, kas jāaktivizē pirms oficiālas atkārtotas atvēršanas nākamajā nedēļā, sacīja Āzijas Klusā okeāna reģiona Taizemes tūrisma biroja (TTB) pārvaldnieka vietnieks Čattans Kunžara Na Ajudhja.

Tā kā Samui Plus shēma prasa, lai tūristi pirmās septiņas dienas pavada īpašās karantīnas viesnīcās un tikai astotajā diena dodas uz savām naktsmītnēm, rezervēšanas sistēmai jāatbalsta divi dažādi izmitināšanas veidi.

Ja Puketas un Surat Thani atkārtota atvēršana noritēs gludi, TAT plāno piedāvāt alternatīvu programmu, kas prasītu tūristiem palikt Puketā tikai septiņas dienas ar iespēju pēc tam doties ceļojumā uz Koh Samui (tagad 14 dienas). Pēc Chattan Kunjar Na Ajudhja teiktā, shēma tiks piedāvāta Covid-19 pārvaldības centram līdz jūlija beigām.

Viņš arī atzīmēja, ka Koh Samui vēl nav atrunu, jo ceļotāji gaida COE sistēmas palaišanu. Tajā pašā laikā “atklāšana 15. jūlijā ir diezgan sasniedzama”, eksperts ir pārliecināts.

Tikmēr “Puketas smilšu kaste”, kaut arī tā ir atvērta, ir tūrisma biznesa piliens jūrā: sešās dienās šeit tika uzņemti tikai 1896 tūristi. Un 7. jūlijā kļuva zināms, ka vienam no viesiem Covid-19 bija pozitīvs rezultāts – ceļotājs no AAE jau bija nosūtīts uz slimnīcu, un grupa, ar kuru viņš ieradās, tika ievietots alternatīvā karantīnas centrā uz 14 dienām.

Taizemes viesnīcu asociācijas (TVA) Kongsak Khupongsakorn dienvidu nodaļas prezidents vienlaikus uzskata, ka nelielā tūristu plūsma, kas jau ir ieradusies salā, ir pirmais solis, lai 2019. gadā sasniegtu 80% no tūristu plūsmas līdz 2023. kad pie viņiem ieradās 14 miljoni viesu.

Viņš atzīmēja, ka tagad salā ir atvērtas 500-600 viesnīcas (no trim tūkstošiem), no kurām 420 ir sertificētas ar SHA Plus. Pēc TVA pārstāvja teiktā, noslogojums trešajā ceturksnī bija 5–10%. Tomēr, ja jauno uzliesmojumu varēs kontrolēt, ceturtajā ceturksnī tas pieaugs līdz 30%.

Aptuveni 50% viesnīcu teica, ka tās atkal atvērs oktobrī, pieņemot, ka starptautisko tūristu skaits palielinās līdz 300 000 līdz 400 000 mēnesī (1,2 miljoni pirms pandēmijas).

Atjaunojoties starptautiskajam tirgum, smilšu kastes apkalpošanai ir izveidotas aptuveni 20 000 darbavietu, taču nodarbinātība joprojām ir zema, jo lielākā daļa viesnīcu ir slēgtas.

Tagad Puketā tiek gatavota revakcinācijas programma, jo lielākā daļa vietējo iedzīvotāju tika vakcinēti vēl aprīlī.

Puketas Tūrisma asociācijas prezidents Bhummikitti Ruktaengam teica, ka ir svarīgi koncentrēties uz trešo ceturksni, lai pierādītu, ka kolektīva imunitāte darbojas. Pēc ceļotāju uzticības atjaunošanas pieprasījums pēc tūrisma, visticamāk, pieaugs atbilstoši gaidāmajai sezonai. “Pirmās 90 dienu atvēršana ir kritisks periods, un tas noteiks Puketas smilšu kastes panākumus,” viņš teica.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel