Valsts atvēršana vakcinētiem tūristiem bez karantīnas, kas tiek apspriesta iespējami no 1. novembra, nevar aprobežoties ar desmit “drošām” valstīm. Tā paziņojis Taizemes premjerministra vietnieks un Veselības ministrijas vadītājs Anutins Čarnvirakuls, raksta The Nation Thailand.

Iepriekš premjerministrs Prajuts Čanoča uzstājās ar televīzijas uzrunu, kurā ierosināja no 1. novembra atcelt obligāto karantīnu vakcinētiem tūristiem, kuri ierodas no desmit valstīm ar zemu koronavīrusa līmeni, jo īpaši no Apvienotās Karalistes, Singapūras, Vācijas, Ķīnas un Amerikas Savienotājām Valstīm, ar iespēju ik mēnesi paplašināt šo sarakstu. Priekšlikums tiks apspriests 14. oktobrī, COVID-19 situāciju pārvaldības centra (CCSA) sanāksmē.

Ja plāns tiks apstiprināts, vakcinētajiem tūristiem no noteiktām valstīm būs jāiesniedz tikai vakcinācijas sertifikāts un jāiziet divi PCR testi – pirms ceļojuma un pēc ierašanās. Ceļotājiem, gaidot testa rezultātus, par saviem līdzekļiem būs jāpārnakšņo alternatīvā valdības karantīnā (ASQ) vai pilnvarotā viesnīcā. Tad viņi varēs droši ceļot pa valsti.

Pateicoties labiem vakcinācijas rādītājiem un drošības pasākumiem, Taizeme var atvērt bez karantīnas visiem vakcinētajiem ceļotājiem, norāda Veselības ministrijas vadītājs. Čarnvirakuls uzsvēra, ka šim jautājumam tiks pievērsta pienācīga uzmanība. Turklāt viņi šodienas sanāksmē apsvērs iespēju nesūtīt tūristus uz izolāciju, kamēr netiks saņemti testa rezultāti.

Ņemiet vērā, ka pandēmijas laikā Taizeme kļuva pazīstama ar to, ka pastāvīgi izstrādā dažādus atvēršanas plānus, un ne visi no tiem tiek īstenoti. Tāpēc, pirms plānojat ceļojumu uz valsti, ir svarīgi pagaidīt, līdz tiek publicēti oficiālie dokumenti.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel