Tunisija samazina obligāto karantīnas periodu valstī ieceļojošajiem no 7 dienām līdz 48 stundām. Par to tika paziņots 5. martā Koronavīrusa izplatīšanas apkarošanas Valsts iestādes sēdē.

Speciāli rīkotajā preses konferencē Veselības ministrijas oficiālais pārstāvis Nassafa bin Alija paziņoja, ka no 2021. gada 8. marta visiem Tunisijā ieceļotājiem jāsniedz PCR testa negatīvais rezultāts, kas tika veikts 72 stundas pirms iebraukšanas, kā arī doties pašizolācijā uz 48 stundām. Pēc karantīnas beigām jāveic otrais PCR tests, un negatīvā rezultāta gadījumā ir atļauts ceļot pa valsti.

Bin Alija atzīmēja pakāpenisku koronavīrusa inficēšanas skaita samazinājumu valstī. Starp citu, Tunisijā bija atklāts viens tā saucama “dienvidāfrikas paveida” gadījums, vēl par 22 cilvēkiem ir aizdomas, ka viņi ir tā nesēji.

Marta mēnesī Tunisijā gaidāma vakcinēšanas kampaņa ar preparātiem Pfizer un AstraZeneca. Turklāt gaidāma 30 tūkstošu vakcīnas Sputnik V devu un lielas ķīniešu preparātu partijas saņemšana.

Agrāk tika paziņots, ka Tunisijas valdība veic aktīvas pārrunas ar Krievijas valdību par regulāras gaisa satiksmes atvēršanu, kā arī čartera reisu atsākšanu uz kūrortiem aktīvas sezonas sākumā. Droši avoti atzīst, ka lidojumi var sākties 2021. gada pavasarī.

Avots: profi.travel