Turcija gatavojas ievērojami pastiprināt pasākumus, lai novērstu koronavīrusa izplatīšanos. Šobrīd tiek apspriesti tādi soļi kā atsevišķu telpu piešķiršana nevakcinētajiem restorānos un kafejnīcās, kā arī obligāta PCR testu rezultātu uzrādīšana, apmeklējot tirdzniecības centrus.

Saskaņā ar izdevuma Hurriyet teikto, atsaucoties uz saviem avotiem, lēmums tika pieņemts saistībā ar koronavīrusa izraisīto infekciju un nāves gadījumu skaita pieaugumu, kā arī neapmierinošo vakcinācijas līmeni iedzīvotāju vidū. Turklāt daudzos valsts reģionos ir saspringta situācija ar gultu noslogojumu slimnīcās.

Saskaņā ar publikācijas avotiem Jaunus pasākumus var veikt septembra otrajā pusē. Tie būs īpaši aktuāli saistībā ar mācību gada sākumu skolās un universitātēs.

Starp ieteikumiem jo īpaši ir paplašināts to jomu skaits, kurās nevakcinētām personām būs jāveic obligāts PCR tests. Pirmkārt, tie būs lieli tirdzniecības centri.

Apspriests arī atsevišķu telpu piešķiršana nevakcinētajiem tādās vietās kā valsts iestādes, restorāni un kafejnīcas. Idejai ir arī iebildumi, jo to var būt grūti īstenot praksē.

Tāpat pagaidām nav informācijas, kā jaunie pasākumi ietekmēs tūristus. Atgādinām, ka Turcija nepiemēroja jaunos ierobežojumus, kas stājas spēkā 6. septembrī, ārvalstu tūristiem. Pastāv iespēja, ka arī tagad apspriestie pasākumi neattieksies uz tūristiem. Turklāt lielākajās tūrisma provincēs tagad tiek reģistrēts pakāpenisks slimību skaita samazinājums augstā vakcinācijas līmeņa dēļ. Piemēram, Antālijā koronavīrusa izplatība ir 43,13 gadījumi uz 100 tūkstošiem cilvēku.

Neskatoties uz to, pašā Turcijā pēc Eid al-Adha (Upurēšanas svētku) svinībām saslimstība strauji pieauga. 2. septembrī valstī tika konstatēti 23 496 jauni saslimšanas gadījumi. Miruši 283 cilvēki.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel