Eiropas Parlaments ir apstiprinājis likumprojektu par koronavīrusa sertifikāta ieviešanu. Sarunas starp Eiropas Komisiju un ES valstīm sāksies nākamnedēļ. Eiropas Parlaments vēlas padarīt vakcinācijas pasi un testēšanu bezmaksas, raksta YLE.

Vasara jau ir pavisam tuvu, un visi cer, ka beidzot būs iespējams aizbraukt kaut kur uz ārzemēm.

Vakcinācijas pase var piepildīt šīs cerības. Pagaidām lidostas ir tukšas, un pasažieriem draud apmaldīšanās birokrātiskajos džungļos.

Aizpildāmo dokumentu skaits ir atkarīgs no tā, no kuras valsts un kurp persona ceļo, kā arī no epidemioloģiskās situācijas šajās valstīs. Gaisa pārvadātāji arī rada neskaidrības.

“Pirmdien es lidoju no Helsinkiem uz Briseli kopā ar Finnair. Beļģija atviegloja daudzus ierobežojumus, taču Finnair par to nezināja. Man bija jāuzraksta atsevišķs paziņojums, ka apmeklēju savu ģimeni. Visticamāk, šis paziņojums nonāks miskastē, jo Beļģijas varas iestādes neko tādu vairs neprasa,” saka Pīts Pārkinens.

Arī augstā testu cena var ietekmēt vēlmi ceļot.

“Mana personīgā pieredze ir tāda, ka, ja pārbaude maksā 240 eiro, tad cilvēks nedēļas vai divu nedēļu ceļojuma laikā var kārtot četrus šādus testus. Tas ir 1000 eiro. Mums jāsamazina testu izmaksas, lai tie būtu pieejami parastajiem pilsoņiem,” saka EP deputāts Nils Torvalds.

Vēl grūtāk ir nokļūt ārpus ES.

“Eurostar terminālis teica, ka testa komplekts, ko iegādājos tiešsaistē, neatbilda Lielbritānijas varas iestāžu prasībām. Tas ir, es netiku mājās uz Londonu. Es rezervēju biļeti rītdienai, un tagad man ir jākārto tests vēlreiz. Problemātiski, ”saka Lielbritānijas iedzīvotājs Ermins.

Visus satrauc tas, vai vakcinācijas pasei šovasar būs laiks ienākt apgrozībā. Vēl svarīgāks jautājums ir tas, vai tas patiešām vienkāršos ceļošanu, ja lēmums atvērt ES valstu robežas joprojām tiek pieņemts neatkarīgi.

Avots: urist.delfi.ee