2021. gada otrā puse tūrisma operatoriem visā pasaulē radīja cerības uz pakāpenisku nozares atveseļošanos, taču šobrīd eksperti bažas, ka jauna omikrona celma parādīšanās situāciju var tikai pasliktināt: tiks ieviesti arvien jauni ierobežojumi, kas var izraisīt nāvi. to bizness, kurus jau nopietni “Delta” skarusi.

Jaunais “mutants” ne tikai izraisīja neskaitāmas ceļojumu atcelšanas, bet arī apturēja pēdējā brīža rezervāciju, ar ko rēķinājās daudzi tūrisma operatori, raksta Skift.

“Mums bija jālūdz aizdevumi no draugiem un ģimenes, lai turpinātu biznesu,” žēlo Džagpals Singhs, Indijas Honey Tour & Travels direktors, komentējot papildu grūtības, ko rada omikrons. “Nejautājiet man par COVID-19 ietekmi. Sāpes, ko esam piedzīvojuši pēdējo divu gadu laikā, nav vārdos. Pandēmija ir salauzusi tūrisma nozares mugurkaulu, īpaši tādiem maziem un reģionāliem operatoriem kā mēs,” viņš piebilda.

Singha mazdūšībā dalās arī citi tūres vadītāji. “Pirms tam (jauna celma parādīšanās) šķita, ka mēs virzāmies pa vienmērīgu lineāru trajektoriju ceļā uz ceļojumu nozares atdzimšanu un lielāku pārvietošanās brīvību,” sacīja Džims Eits, Exodus Travels globālais komercdirektors. Apvienotajā Karalistē, norādot, ka omicrons ir pielicis punktu šim procesam, radot nenoteiktību visos tirgos: gan uzņēmēji, gan ceļotāji nezina, kad tiks slēgts tas vai cits virziens un kā mainīsies ieceļošanas noteikumi. “Tas pirms diviem vai trim mēnešiem atgrūda tirgu,” sacīja eksperts.

Tagad, kā norāda Eiropas Tūrisma operatoru asociācijas ģenerāldirektors Toms Dženkinss, situācija, kas izveidojās pēc “deltas” parādīšanās, kad rezervācijas strauji kritās, atkārtojas.

Līdz šim galveno triecienu ir uzņēmušas Āfrikas valstis un Apvienotā Karaliste. Daudzas valstis ierobežo gaisa satiksmi ar tiem un ievieš obligātu karantīnu tiem, kas no turienes ceļo.

Apvienotajā Karalistē bāzētā uzņēmuma G Adventures rīkotājdirektors Braiens Jangs sacīja, ka nesenie pasākumi ir ievērojami ierobežojuši īstermiņa ceļojumus Ziemassvētku periodā. Marokas lēmums līdz 31. decembrim aizliegt visus ienākošos starptautiskos lidojumus lika uzņēmumam atcelt 19 izlidošanas reisus laikā no novembra līdz gada beigām. Viņš pielēja eļļu ugunij un Taizemei, apturot Test & Go shēmu un slēdzot visas “smilšu kastes”, izņemot Puketu.

Galvenā problēma tagad, pēc Jangs domām, ir “vakcīnas nevienlīdzība”. To likvidējot, tūrisma nozare varētu elpot brīvāk un nebūt tik ļoti atkarīga no pandēmijas gaitas un jaunu celmu rašanās. Eksperts ir pārliecināts, ka vakcīnām visos tirgos jādarbojas vienādi.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel