Itālijas varas iestādes ir izstrādājušas pasākumu paketi, lai ierobežotu tūristu plūsmu uz pilsētu.

Itālijas varas iestādes paziņojušas par nenovēršamiem ierobežojumiem tūristu iebraukšanai Venēcijā, lai izvairītos no sastrēgumiem vienā no Eiropas populārākajām pilsētām, vēsta Euronews.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem Kanālu pilsētu katru dienu apmeklē aptuveni 100 000 tūristu, no kuriem daudzi ierodas vienas dienas vizītēs, nereģistrējoties viesnīcās. Taču pēc dažām nedēļām viņi vairs nevarēs tik brīvi apmeklēt pilsētu.

Itālijas varas iestādes ir iecerējušas iebraukšanu pilsētas centrālajā daļā padarīt par maksu. Biļetes maksās 5 eiro, tās būs derīgas tikai vienu dienu un tās varēsiet iegādāties tikai iepriekšpārdošanā īpašā portālā. Tādējādi dienas laikā plānots kontrolēt apmeklētāju skaitu.

“Mērķis ir atturēt no ikdienas tūrisma, tūristu ierašanās tajā pašā dienā un izbraukšanas tajā pašā dienā, nogurdinot un noslogojot pilsētu, un tā vietā veicināt lēnāku tūrismu,” skaidroja Venēcijas mēra vietnieks tūrisma jautājumos Simone Venturini.

Pilsētas varas iestādes jau ir iekārtojušas kontrolpunktus uz vēsturisko centru, kā arī ierobežojušas piebraukšanas ceļus. Apmeklētāju plūsmu kontrolēs aptuveni 500 kameru. Viņu uzdevums būs arī izsekot potenciāli apmaldījušos tūristus, kuriem tiks nosūtīta palīdzība.

Policija arī varēs identificēt cilvēkus reāllaikā, pateicoties datiem no mobilajiem tālruņiem.

“Ja ievadāt datus apkopotā anonīmā formā, jūs varat precīzi redzēt, kas ir šie cilvēki: 977 ārzemnieki, 800 itāļi, 135 iedzīvotāji un 139 pasažieri,” saka Venēcijas policijas priekšnieka vietniece Marija Terēza Maniero.

Iepriekš Itālijas varas iestādes arī aizliedza lieliem kruīza kuģiem iebraukt Venēcijas vēsturiskajā centrā. Tagad pasažieri tiek izsēdināti blakus esošajos termināļos, no kuriem pasažieri pa sauszemi tiek nosūtīti uz Venēciju.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel