Irina Mazurika
Мой Facebook

Rudens ir labākais laiks novērošanas torņu apskatei! Tieši tagad panorāmas skati ir viskrāšņākie. Ja vairumam Baltijas torņu ir standarta taisnstūra vai trīsstūra formas, tad Lietuva izceļas ar torņu neparasto un interesanto dizainu. Lūk, kāds pusmēness!

Tas ir Kirkilai skatu tornis (Kirkilu apžvalgos bokštas). Kopējais augstums 32 m, augstākā skatu platforma atrodas 30 m augstumā. Tornis celts no metāla, ar koka elementiem.

Lejā amfiteātra formā ierīkotas sēdvietas, dažreiz tur notiekot koncerti. Augšā arī var ērti izvietoties un vērot saulrietus un saullēktus.

Kas baidās no augstuma – elpojiet dziļāk un neskatieties lejā. Grīda esot režģaina un visu var redzēt cauri!

Biržu reģionālais parks

Izņemot pašu torni, teritorijas reljefs arī esot visai neparasts. Šī vieta slavena ar karsta kriteņu ezeru sistēmu. Kad notiek zemes ieguvumi, rodas tā saucamās pituves. Piepildoties ar ūdeni, tās kļūst par ezeriem. Saulainā laikā var vērot mākoņu atspulgus koši zilajā ūdenī.

Teritorijā ir ierīkota koka laipa, uzturēties tur ir pilnīgi droši. Ir galdiņi piknikam.

Kur atrodas Kirkilai novērošanas tornis?

Aptuveni 95 km vai 1st 30min no Rīgas un aptuveni 215 km vai 2st un 30min no Viļņas. Waze navigācijā: Kirkilu apžvalgos bokštas. GPS: 56.24784, 24.69079. Tornis atrodas netālu no Biržu pilsētas. Ko vēl apskatīt Biržos, lasiet mūsu rakstā vai Biržu tūrisma informācijas centra mājaslapā.

Vai jums jau ir plāni, kur doties rudens pastaigā? Vairāk ideju atradīsiet manos blogos Instagramā un Feisbukā. Publicēju tur foto atskaites par skaistajām un neparastajām Baltijas vietām un izklaides iespējām. Uz tikšanos!

Parakstieties uz TravelBlog jaunumiem un lasiet par ceļošanu Baltijas valstīs un visā pasaulē, šeit jūs atradīsiet daudz ko interesantu! Lasiet, komentējiet un dalieties ar saviem iespaidiem!