Šogad kūrortpilsēta Teplice Čehija atzīmē 1260 gadus gadadiena. Ir pagājis tik daudz laika kopš pirmās rakstiskās pieminēšanas par vietējiem siltuma avotiem.

Pie Teplicas vecākā avota, ko sauc par “Pravřídel”, tika atrastas romiešu un ķeltu monētas un rotājumi, kas, pēc zinātnieku domām, tika iemesti ūdenī to ārstniecisko īpašību rezultātā. Saskaņā ar leģendu, ko pieminēja čehu hronists Vāclavs Hajeks no Libokas, 762. gadā tika atklāts “prozas avots”. paldies sivēnam, kurš avota ūdenī izdziedināja savu slimo nagu.

Teplices sākums ir saistīts ar benediktiešu klostera izveidi, ko 1154. gadā veica karaliene Judīte. Klosterī atradās slimnīca, kurā māsas ārstēja dažādas kaites ar ūdeni no vietējā avota.

Pirmās sanatorijas ēkas tika uzceltas Teplicē 16. gadsimtā. Paracelzs, Šveices ārsts un dabaszinātnieks, tika saukts par mūsdienu medicīnas tēvu 1539. gadā. atzina Teplici par vienu no slavenākajām sanatorijām pasaulē. Kopš tā laika Teplicē ir viesojušās daudzas slavenas personības, piemēram, cars Pēteris Lielais, Ludvigs van Bēthovens un ķeizariene Sisi.

Pilsētiņu, kas slavena ar savām sanatorijām, ieskauj iespaidīga daba, kas arī neatstās vienaldzīgus. Netālu atrodas iespaidīgi akmeņi, ko veido siltas straumes, kas neaizsalst pat aukstākajā ziemā. Tāpēc iežu nosaukums skan čehu valodā Teplické skály — Siltās klintis.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lt