Saeima pieņēma grozījumus, kas ļauj vēsturiskajai galvaspilsētai piešķirt rezidences statusu.

Tāpat noskaidrots, ka vēsturiskās galvaspilsētas teritorijas statusu ieņem Kauņas vecpilsēta, Kauņas pilsētas vēsturiskā daļa Naujamiestis, Viļņas vecpilsēta, Kernaves un Kernaves arheoloģiskā vieta, Traķi un Senieji Trakai.

Par šādiem grozījumiem Administratīvo vienību un ārpus teritorijas likumā šonedēļ nobalsoja 102 Saeimas deputāti, seši atturējās.

Viens no grozījumu iniciatoriem sociāldemokrāts Kęstutis Vilkauskas stāsta, ka īpašais statuss dotu lielāku brīvību izmantot dažādus juridiskus, organizatoriskus, saimnieciskus, finansiālus un citus pasākumus šādu teritoriju infrastruktūras attīstībai.

Pēc viņa teiktā, šajās teritorijās “modernas sociālās un inženiertehniskās infrastruktūras racionāla attīstība padarītu tās pievilcīgākas un vēl vairāk apmeklētas gan Lietuvas iedzīvotāju, gan ārvalstu tūristu vidū”.

Bijusī Traķu rajona mērs, Liberāļu kustības frakcijas pārstāve Edīte Rudeliene pirms balsojuma sacīja, ka šī ir “vēsturiska diena Traķiem un citām vēsturiskajām galvaspilsētām”. “Ceru, ka tas būs tikai pirmais solis, nākotnē mums būs atsevišķas programmas vēsturiskajām galvaspilsētām, un atsevišķs finansējums, un atsevišķi tūrisma maršruti. Tas būs sasniegums ne tikai pilsētām, bet arī Lietuvai,” sacīja E. Rudeliene.

Līdz šim dzīvojamajām teritorijām varēja piešķirt tikai kūrorta vai kūrorta zonas statusu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lt