Netālu no Liepājas, Bartas upes krastā atrodas mājīga atpūtas bāze Ods, kur var mierīgi atpūsties.

Jau 10 gadus ģimene no Liepājas nodarbojas ar atpūtas bāzi Ods, kas atrodas Grobiņu novadā. Bet šai vietai ir senāka vēsture. Pirms 60 gadiem šeit tika ierīkota telšu pilsētiņa “Sarkanais Metalurgs” (tolaik tāds bija “Liepājas Metaurgs” nosaukums) darbiniekiem. Pēc atpūtas īpašnieka Edgara Krūmiņa vārdiem, šī pilsētiņa darbojās padomju laikā, bet vēlāk par to neviens nelikās ne ziņas.

Kad bāze tika esošo īpašnieku rokās, viņiem bija jāpieliek daudz pūļu, lai sakārtotu vietu. Piemēram, apmēram piecus gadus kārtoja vairāk nekā piecu hektāru platības zālāju. Pērkot šo vietu, saimnieki pat nesapņoja par viesu mājiņu ierīkošanu šeit, tomēr… tieši tas arī notika.

Stāvā Bartas upes krastā tika uzbūvētas trīs veidu mājiņas – Mazais ods, Lielais ods un viesu mājiņas. Katrā tipa mājiņā ir atšķirīgs komforta līmenis. Visas mājiņas ir vienkāršas un gaumīgas, turklāt īpašnieki pievērsa īpašu uzmanību interjera detaļām. Piemēram, atpūtas bāzes īpašnieki pasi “projektēja” divvietīgo gultu karkasu, tas tika izgatavots no 120 gadīga koka. Daudz laika saimnieki veltīja virtuves stūrīšiem, krāsnīm, kas apsilda mājiņas Lielais Ods.

Atpūtas bāzē ir iespēja palikt teltīs, rīkot barbekjū uz atsevišķa laukuma upes krastā. Lielāku pasākumu rīkošanai ir liels jumtiņš, sauna, volejbola un futbola laukums, bērnu rotaļu laukums, zoodārzs, kā arī var iznomāt laivu vai SUP. Kaza Marta ar aunu un gailis Kārlis ar cāļiem laipni jūs sagaidīs: vasarā mājlopi ir laukā, bet ziemā – šķūnī. Ziemā bērni var baudīt ziemas priekus, vizinoties no kalna ar ragaviņām, bet labos laika apstākļos šeit ir arī slidotava.

Avots: rus.delfi.lv