Viļņa atbalsta kara plosīto Ukrainu uz zemes un debesīs. Astoņi baloni pacēla debesīs 20 metrus garos Ukrainas un Lietuvas karogus kā solidaritātes un cerības uz mieru zīmi Krievijas uzbrukušajā valstī.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, kopš 24. februāra Lietuvas galvaspilsētā Viļņā tiek organizēti pilsētas mēroga protesti un iniciatīvas, lai paustu lietuviešu solidaritāti ar ukraiņu tautu. Viena no pēdējā laika akcijām ir astoņu balonu palaišana ar 20 metru Ukrainas un Lietuvas karogiem. Sestdien no Valakampiai pludmales, kas ir viens no pilsētas populārākajiem brīvdienu galamērķiem, debesīs pacēlās gaisa baloni.

Viļņa ir vienīgā Eiropas galvaspilsēta, kur oficiāli ir atļauti gaisa balonu lidojumi virs pilsētas centra. Tagad pēc Lietuvas gaisa balonu entuziastu iniciatīvas gaisa baloni nesa karogus pāri visai galvaspilsētai – septiņiem Ukrainas un vienam Lietuvas. Karogi tapa vienā naktī, tika izmantots pat audums, no kura tiek šūti baloni.

“Viļņa ir atvērta un drosmīga Eiropas galvaspilsēta. Gaisa baloni, kas planē debesīs, mūsu pilsētai jau sen ir kļuvuši par pazīstamu skatu. Tie simbolizē brīvību un mūsdienīgumu bez robežām. Tāpēc vēlējāmies paust simpātijas un atbalstu ukraiņiem, simboliski apvienojot mūsu debesīs Lietuvas un Ukrainas karogus,” sacīja oficiālās tūrisma un biznesa attīstības aģentūras Go Vilnius direktore Inga Romanovskiene. “Baloni un karogi liecina par mūsu vēlmi sniegt palīdzību un atbalstu valstij, kas cieš no nepamatotas agresijas, kā arī ieaudzināt tās cilvēkos cerību un apņēmību.”

Ar gaisa baloniem lido profesionāli lietuviešu piloti, kuri dedzīgi atbalsta iniciatīvu. Daudziem no viņiem ir draugi, kas tagad aizstāv Ukrainu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee