Александр Алимов

Sveiki! Sveiki visapkārt! Pirms pāris nedēļām es atgriezos no Kanāriju salām. No Tenerifes salas. Lūk, ko vēlos jums pastāstīt. Teikšu, ka ilgu laiku apzinīgi nelidoju uz Kanāriju salām. Tādēļ, ka esmu vienaldzīgs pret pludmales brīvdienām, arī lidojums aizņem vismaz 6 stundas. Es nevaru gulēt braucot, tāpēc šis ceļš bija tik nogurdinošs, jo īpaši, ka es sāku ceļojumu no Daugavpils.

Bet, kad jau esi atbraucis, viss mainās. Tenerife ir viena no labākajām salām, kur var atpūsties kopā ar ģimeni un bērniem. Pastāstīšu par savu ceļojumu, ievērojamām apskates vietām, kuras man izdevās apmeklēt, un par to, kas ir jāzina, plānojot atpūtu vai ceļojumu uz Tenerifi. Re, mans Top 7 iemeslu, kāpēc šoziem apmeklēt Tenerifi!

  1. Tiešais lidojums no Rīgas uz Tenerifi cauru rudeni, ziemu un pavasari.

Jā, Latvija ir stingra karantīna, taču lidojumi un ceļojumi nav aizliegti! Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic veic tiešos lidojumus 4 reizes nedēļā, lidojumi ilgst 6 stundas. Esmu jau rakstījis par viņu jaunajām lidmašīnām un biznesa klasi šeit. Neieteiktu lidot ar pārsēšanos. Ja jūs ceļojat ar maziem bērniem, jo vairāk. Tomēr viss ir atkarīgs no jūsu budžeta.

Kopumā viss ir kārtībā, pie maskām esam jau pieraduši. Reisos uz Tenerifi kompānijai airBaltic ir biznesa klase. Ļoti svarīgi – pasūtiet maltīti, šeit reāli gardi ēdieni, pat ekonomiskajā klasē.

Tūrisma sezona sākas no oktobra un turpinās līdz pavasarim. Pašas augstākās cenas Jaungada svētkos. Tūrisma kompānijās, piemēram, Atlantic Travel ir labi biļešu un ekskursiju paku piedāvājumi. Vēl viens svarīgākais punkts: saskaņā ar Latvijas likumdošanu tūrisma kompānijai ir pienākums palīdzēt jums atgriezties Latvijā neparedzētu apstākļu gadījumā (ja jūs esat nopirkuši pie viņiem ceļojumu). It īpaši tas ir svarīgi, ceļojot ar bērniem. Palikt ar ģimeni kādā lidostā, jo aviokompānijas atceļ reisus, nemaz nav patīkami.

Un arī cena var ļoti atšķirties. Uzziniet arī viesnīcu cenas! Cenas var atšķirties par 40% no rezervēšanas cenas. Turklāt kompānijas īpašniece Jūlija Rimlina ir pavadījusi vairākus gadus Tenerifē. Visu zina, ieteiks, palīdzēs, dos padomu. Droši griezieties – viņa ir liels Kanāriju salu un Tenerifes speciālists.

  1. Tenerifē ir ideāls klimats. 

Kanāriju salas atrodas 100 km attālumā no Āfrikas, pie Marokas un Rietumsahāras krastiem. Taču Kanāriju salas ir Spānijas teritorija. Bet klimats te ir cits, maigāks. Nav svelmainā karstuma, tāda kā Spānijas dienvidos – Malagā, Marbeljē vai Gibraltārā. Es neciešu šādu svelmi. Uz siltajām zemēm es dodos tikai rudenī un ziemā.

Tenerifes klimats ir ārkārtīgi labs! Gaisa temperatūra ir no +22 līdz +28 grādiem cauru gadu. Septembra beigās dienā bija no 24 līdz 28 grādiem, vakarā un naktī – +20-22 grādi. Nedēļas laikā tikai vienreiz lija, tas nebija ilgs. Man patika. Vakaros var vareni pastaigāties, aiziet uz klubu, bāru, vakariņām labā restorānā. Protams, dienas laikā visi sauļojas pludmalēs vai pie viesnīcas baseina.

Tenerifes klimats ir unikāls, jo tas ir atšķirīgs salas dienvidos un ziemeļos. Dienvidos tas ir sausāks un siltāks, bet ziemeļos – vēsāks un lietaināks, ja lietu var nosaukt par lietu. Viens no slavenākajiem tūristiem, kurš dzīvoja salā kā balneoloģiskajā kūrortā, bija Agata Kristi. Viņa tur dzīvoja 4 gadus, ārstēja plaušu slimību Puertodelakrusā, kas atrodas salas ziemeļos. Tātad paturiet prātā, Tenerife – tās nav tikai pludmales brīvdienas!

  1. Šeit ir droši un komfortabli.

Tenerife – tā ir Spānija. Jūs esat Eiropā. Būtībā šeit ir Eiropas bezmaksas mobilie sakari un internets. Runā angliski. Daudz britu, krievvalodīgo, baltiešu. Vietām internets uzķeras, bet nekas. Jums neuzbāzīsies uzmācīgi pārdevēji vai garāmgājēji, it īpaši meitenēm, saucot Nataša kā Turcijā vai Ēģiptē. Policija ir visur. Bet var mierīgi iegādāties zālīti. Visur var maksāt ar karti, arī taksometros. Man līdzi nebija skaidras naudas.

Vakaros lielās viesnīcās var rīkot ballītes. Vienā no tām es dzīvoju. Lai nedzirdētu skaļo mūziku, es vienkārši aizveru balkona durvis. Kamēr tur dzīvoju nedēļu, nebiju redzējis nevienas konfliktsituācijas. Serviss ir ļoti labā līmenī restorānos, kur esmu bijis, pat viesnīcas restorānos gards ēdiens, izņemot vienu. Tenerifē daži daunšifteri vai tie, kuriem ir pietiekami ieņēmumi, šeit dzīvo pastāvīgi. Kāpēc gan ne?

Ceļi ir labi, nožogoti, var iznomāt auto. Taču ir jābūt maza pieredze, braucot pa kalnu ceļiem. Sala nav liela, bet interesanta.

Tenerifē laimes noskaņojums ir īsts, ielūkojieties šajā sejās! Jāatzīst, ka salā valdošā atmosfēra iemidzina, nomierina, šķiet, ka tajā pilnībā iegrimsti. Tāds bezrūpīgs vienaldzīgums 😉.

  1. Tenerifē ir lieliskas pludmales.

Par to es stāstīšu no citu cilvēku pieredzes. Pludmales atpūta nav par mani. Nedēļas laikā es tikai vienreiz izpeldējos okeānā, bet par to būs vēlāk. Un otru reizi peldējos šajā SPA centrā, bet par to arī pastāstīšu vēlāk. Vispār par salas viesnīcām stāstīšu atsevišķi.

Sauļojos laikam kādas trīs reizes. Tas tāpēc, ka pamanīju labas pludmales.

Salas garums ir ap 200 km, tās trešdaļa – 70 km – ir pludmales. Visā labajās viesnīcās ir baseini. Dažās viesnīcās ir 5-6 baseini.

Ak, jā, gandrīz aizmirsu, Kanāriju salas ir meka sērfotājiem no visas pasaules. Nojautu, ka pārsvarā iesācēju. Es satiku filipīnieti un šveicieti bārā un parunājos. Viņas ceļo pa pasauli, ķerot viļņus, Kanāriju salās pirmoreiz. Tenerifē sērfings rullē.

  1. Salā ir ar ko nodarboties un ko apskatīt gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Lai būtu skaidrs, salā dzīvo ap 2 miljoni iedzīvotāju, un pirms pandēmijas uz Kanāriju salām atlidoja 14 miljoni tūristu gadā. Tenerifē ir pati lielākā un attīstītākā arhipelaga sala, kur var atpūsties, izklaidēties, daudz restorānu, viesnīcu, tūrisma objektu un infrastruktūras. Gan bērniem ,gan pieaugušajiem, atsevišķi vai kopā. Piemēram, zobenvaļu šovs Loro parkā, lūk, video jums:

Teides vulkāns un nacionālais parks noteikti ir jāapmeklē. Ja būs jauks laiks, tas ir ļoti skaisti. Zem mākoņiem vēl ir ap 2000 metru:

Ja esat kopā ar bērniem, tad noteikti jāapmeklē Siama parks. Godīgi sakot, arī bez bērniem var. Tas ir viens no labākajiem un lielākajiem ūdens parkiem pasaulē:

Bērni ir sajūsmā. Bet pieaugušo arī daudz. Šeit jāpavada visa diena – no rīta līdz vakaram. Ieejas maksa ir 38 eiro pieaugušajiem un 19 eiro bērniem. VIP biļete maksā 128 eiro. Tajā ir iekļauti ēdieni un dzērieni, dažādi kalniņi. Vienīgais, sērfinga nodarbības par atsevišķu maksu, un iepriekš jāpieteicas.

Maza dzīves pieredze. Ja braucat lielā kompānijā vai kopā ar ģimeni un vēlaties apmeklēt parku, tad pērciet vienu VIP biļeti. Nokopēt vai iedot to citam nedrīkst. Taču kāds no jums var aiziet uz restorānu vairākas reizes. Bet ar aproci tur ir bezmaksas ēdiens un dzēriens.

Ūdens slidkalniņi tikpat augstu kā daudzstāvu ēka.

Šeit var uzzināt, no kurienes rodas adrenalīns!

  1. Šeit ir daudz labu viesnīcu un restorānu.

Par naktsmītnēm. Nekustamā īpašuma cenas. Divistabu numuri maksā no 100 000 eiro. Māju cenas ir dažādas, sākot no 200 000. Ērta mājokļa noma, sākot no 1000 mēnesī un vairāk. Pats dārgākais variants, kur es dzīvoju, bija villa par 1000 eiro naktī. Sešiem cilvēkiem sezonas laikā, vienam cilvēkam septembra beigās – 238 eiro. Protams, ar brokastīm.  Daudzi dzīvo vairākus mēnešus gadā. es lieliski viņus saprotu. Par salas viesnīcām, kurās esmu nakšņojis, stāstīšu atsevišķi. Sekojiet līdzi jaunumiem!

Varu tikai pateikt, ka visas viesnīcas, kurās esmu bijis, ir lieliskas. Katrai ir sava odziņa, bet kopumā ļoti labas.

Ēdiens ir labs. Nav netīra (mums eiropiešiem) atsāļotā ūdens, nekur nebiju saindējies, nevajadzēja lieto tabletes pret kuņģa sāpēm. Pieczvaigžņu viesnīcā brokastīs bija sabojāta melone (vienu reizi ), bet citā 4* restorānā – pretīga omlete. Kas attiecas uz visu pārējo, viss bija pienācīgā līmenī – gatavo ātri un garšīgi, pat ielu kafejnī