Veselīga dzīvesveida programma, aktīva atpūta un svētki: populāras kūrorta ziņas starpsezonā.

Rudenī dzīve Druskininkos turpinās zelta lapaskrita burvībā. Pilsēta pārvēršas lielā dzīvā ainā, kur sārto kļavas un sārti saulrieti krīt tieši burbuļvannā. Iestājās smalku smaržu, pūkainu pledu, karstu ingvera tēju un siltu kanēļa bulciņu laiks. Atkal vēlamies rūpēties par savu veselību, bet karstas dienas vēl nav apnikušas.

Interesanti, ka Druskininkos var dzīvot septembrī, taču nepalaidiet arī vasaru. Piedāvājam dažas idejas, ko rudenī darīt kūrortā.

Foto: Druskininku Tūrisma un uzņēmējdarbības informācijas centra arhīvs

Sagatavot organismu aukstumam. Sanatorijās un dziedinātavās atvērtas rudens programmas imūnsistēmas, elpošanas sistēmas stiprināšanai, ķermeņa un ādas terapijai, detoksikācijai, antistresam.

Druskininku dziedinātavā:  var apvienot oksigenoterapiju (ārstēšana ar skābekli) ar masāžu.

Upa Medical Spa  piedāvā kārtīgi pārbaudīt savu organismu pirms ziemas. Programma “Pārmaiņu laiks” – individuāla diagnostikas un rehabilitācijas metožu atlase plus zināšanas par savu metabolismu, ieteikumi dzīvesveida koriģēšanai, lai izārstētos vai neslimot.

Foto: Druskininku dziedinātavas arhīvs

Pieczvaigžņu Amberton piedāvā „Aizmirst par stresu“. Divu dienu programma mazina stresu un psiholoģisko spriedzi, uzlabo miega kvalitāti, kā arī atjauno enerģiju un dzīves spēku.

Mineral Spa Draugyste  zina, kā nedēļas laikā novērst rudens saasinājumus pēc īpašas pretstresa programmas. Ar šo programmu var mazināt nervu spriedzi, uzlabot garastāvokli, tiek atjaunota pašapziņa un fiziskais, arī garīgais līdzsvars.

Foto: viesnīca Goda

Sanatorijā “Egle” joprojām paliek aktuālas programmas: diagnostika un atjaunošanas procedūras, rehabilitācija pēc kovida.

Nepalaidiet garām lielus sezonas svētkus – Tūrisma dienas – 23.-25. septembrī

Trīs aaktīvās atpūtas, mūzikas, deju un kulinārijas gardumu dienas. Lāzeršovs un dragreisa sacīkstes jau ir kļuvušas tradicionālas: sacīkstes par mēra kausu. Šogad svētku svinības laikā notiks starptautiskais plova festivāls. Neticamas detaļas, par kurām jūs noteikti nezināt. Tieši uz K. Dineikos ielas izliks milzīgus katlus. Visu pastāstīs, parādīs un iedos pagaršot.

Tūrisma dienas – tās arī ekskursijas pa pilsētu, kur uzzināt dzīves stāstus. Var aiziet pie kalēja Jozasa uz meistarklasi un mākslinieku izstādi pēc plenēra. Un tad – dejot, svētkos taču atzīmēs Kantrī un līniju deju asociācijas 15. gadadienu Druskininkos.

Iznomāt divriteni (segveju, skrējriteni u. tml.). Kūrortā un tā apkārtnē – ap 70 km ierīkoto un marķēto veloceliņu. Maršruti ir katram pa spēkam: no 2-5 km līdz īstam veloceļojumam divu dienu garumā: pa Druskininku parkiem un mežiem, gar greznām villām un abstrakta skulptūrām, pie mistiska Raigardasa, pie lidlauka un velna akmens, garām Ratničele upei uz Nemunu un Mīlas salu, uz pagānu tempļiem, uz ezeru un parku “Grutas”, un tālāk Dzukijas dziļumos.

Iegremdēties tropu karstumā un palēkāt pa viļņiem. Druskininku ūdens atrakciju parkā  visu gadu ir +30, bet ūdens atrakciju zonā viļņi atgādina pamatīgu vētru.

Ūdens atrakciju parka teritorija ir 30 tūkstoši kvadrātmetru, šeit ir arī vieta ekstrēmiem un jautriem slidkalniņiem ar siera kūkām un gandrīz vertikālām nogāzēm. Tāpat ir pludmale ar smiltīm un ļoti maziem viļņiem bērnu saulainajai atpūtai cauru gadu, baseini ar minerālūdeni, ūdens trenažieriem un aktīvām spēlēm.

Pirts zonā tika veikta renovācija, atjauninātas programmas un pašas pirtis. Ierīkoja ledus istabu un saunas personīgai atpūtai un individuālām pēršanās procedūrām.

Interesanti, ka katrā no 19 pirtīm pirts zonai ir savas īpatnības. Kantrī sauna – ļoti karsta vieta. Temperatūra sasniedz pat +90, jo tur ir trīs krāsnis un 300 kg karsto akmeņu. “Aidā” gaiss ir piepildīts ar lavandas aromātiem, “Grandā” – siena no Himalaju sāls aizstāj inhalācijas, bet sauļošanās krēsli ir taisīti no Āfrikas abakas koka.

Papildus programmām ar aromātiem, slotiņām, medu, sāli, sejas vai ķermeņa maskām ar ārstniecības augiem tiek pievienotas procedūras ar šokolādi un jūras aļģēm. Var nepaspēt uz programmu, bet individuāli pasūtīt to.

Pamēģināt kļūt par ekstremālu segtā slēpošanas kompleksā “Snow arēna”  un virvju parkā “Uno” .

Izņemot slēpošanas trases pieredzējušiem un iesācējiem “Snow arēnā”  vēl ir frīstaila sniega parks ar tramplīniem un figūrām, kas veidotas no sniega, metāla un plastmasas. Šīs figūras maina ik mēnesi atbilstoši modes tendencēm.

Un ekstremālo izklaižu parks “Uno” Nemunas upes krastā, papildus dažādas sarežģītības taciņām pār priedēm piedāvā palidot virs Nemunas vai nolēkt no koka virsotnes. Šeit var nosvinēt dzimšanas dienu, sarīkot korporatīvo ballīti vai vecpuišu/ vecmeitu ballīti.

Foto: Druskininku dziedinātavas arhīvs

Iemācīties lietot fitoncīda vannas.  Tas ir tik vienkārši! Skujkoku meži, kas ir ap Druskininkiem, kūrortā pārvērš gaisu ārstnieciskajā kokteilī. Viens hektārs priežu un egļu meža saražo 20 kilogramus fitoncīda, bet kadiķu mežs – 30 kilogramu. Ļoti veselīga ir pat 20 minūšu pastaiga, bet, ja tā ilgst stundu, gūsi enerģijas lādiņu visai dienai, bet trīs stundas – tā jau ir terapija.

Nepalaidiet pēdējos 20. festivāla “Druskininku vasara ar M. Čurļonisu” koncertus. Tie turpinās līdz mēneša beigām. 22. septembrī  Svētās Dievmātes Škapleras baznīcā notiks gala festivāla koncerts.

Rudens kulinārijas prieki. Barbekjū un grila sezona. Restorānā Dangaus skliautas rīko ballītes ar grilu, bet “Kolonada”   – var iziet terasē, apsegties ar pledu, pasūtīt steiku ar baravikām un vērot rudeni gleznojam kūrortu ar akvareļkrāsām. Kopumā Druskininkos ir ap 60 kafejnīcu, restorānu, krogu un virtuve: no nacionālās līdz molekulārai. Bet sanatorijās vienmēr palīdzēs izveidot personīgu uztura plānu.

Foto: SanDro

Starp citu, pēdējā ideja – vērošana. Rudenī Druskininkos ielas, terases, alejas, kāpnes, puķu dobes, taciņas parkos ir pilnas ar kļavas un ozollapām. Šķiet, it kā kaut kur pastāvīgi spēlē džeza. Karoļa Dineiko parkā joprojām rīko bezmaksas rīta rosmes un nūjošanas pastaigas. Zelta akvarelis no ietvēm pārceļas uz stendiem ar M. Čurļonisa gleznām, bet pīles pie Nemunas ir kļuvušas svarīgi un labi paēdušas, un nekur negasās lidot.

Vairāk informācijas mājaslapā www.druskininkai.lt