Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Draugi! Nesen biju pirmā Latvijas debesskrapja skatu laukumā, tā ir trešā augstākā ēka Rīgā. Tā ir Zinatņu akadēmijas ēka Rīgā. Būvēja pēc tā saucamo “Staļinlaika augstceltņu” projekta. Būvēja 1952.-1958. gadā, bet pilnībā nodeva ekspluatācijā 1960. gadā. Tika plānots, ka līdzīgas ēkas tiks uzbūvētas katrā bijušā PSRS galvaspilsētā, bet galu galā uzbūveja tikai deviņas. Septiņus Maskavā, vienu Varšavā un vienu Rīgā. Droši vien pazīstamākās no tām ir Krievijas Ārlietu ministrijas ēka un MVU ēka Maskavā. Arī Kijevā un Buharestā tika uzbūvētas līdzīgas ēkas, tomēr to arhitektūra ir mazliet citāda.

Sākotnēji ēka Rīga tika būvēta kā Kolhoznieka nams. Bet galu galā divdesmitvienstāva ēkā tika izvietota s Latvijas Zinatņu akadēmijas telpas.

Pašā ēkas augšā iekārtots viens no labākajiem skatu laukumiem Rīgā.

Augstceltnes foajē vēl palika 50 gadu beigu vienkāršais interjers, kuru nav skarusi Eiropas elementi.

Grāmatnīca atrodas tieši foajē telpās.

Informācijas stendi. Neko natgādina no padomju laikiem?

Pat darbinieks caurlaižu telpā izskatās kā pārceļojusi no pagātnes.

Šķiet, ka vienīgais, kas ir mūsdienīgs ēkā – tas ir lifts, ar kuru var pacelties līdz 15. stāvam. Tālāk uz skatu laukumu jāuzkāpj kājām kādus pāris stāvu. Augšā arī ir viss vienkārši.

Lūk, skatu laukums. Tā reāli ir viena no labākajām vietām, no kuras var redzēt Rīgu no putnu lidojuma.

Iespēja uzņemt foršas fotobildes un selfi piesaista daudz tūristu pat ne gluži saulainā dienā.

Visas ēkas fasāde, arī skatu laukuma elementi ir apdarināti ar dabisko akmeni.

Neskatoties uz to, ka par paraugu kalpoja Maskavas augstceltnes, arhitekti centušies pielāgot ēku kopējam Vecrīgas tēlam.  Interesants fakts – augstceltnes būvniecībai tika izjaukts krivu klasicisma piemineklis – Viesu sēta Rīgas Maskavas priekšpilsētā.

Var ilgi vērot no šejienes pavērušos skatus.

Pati augstākā ēkā Baltijas valstīs un trešā augstākā Eiropā ir Rīgas televīzijas tornis.

Latvijas Nacionālā bibliotēka, divi paši augstākie debesskrāpji Eiropā – kopējā platība ir vairāk par 70000 m2, Rīgas katedrāļu smailes, dzelzceļu tilts. No šejienes viss ir kā uz plauksta. Aplūkojiet paši!

Starp citu varat apskatīt populāras Rīgas panorāmas viesnīcas un hoteļus ar skatu uz upi par labako cenu.

Tādu es ieraudzīju Rīgu no Zinatņu akadēmijas ēkas skatu laukuma. Iesaku visiem, īpaši saulrieta laikā. Bet kādus skatu laukumus Rīgā jūs pazīstat?

P.S. Sociālajos tīklos mani var atrast facebook un Instagram. Piesakieties TravelBlog atjauninājumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un visā pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Lasiet, piesakieties, komentējiet un dalieties savā pieredzē! Citas manas publikācijas var redzēt šeit.

Tāpat ar mani var sazināties, ja jūs interesē sadarbība šajā portālā. Piedāvājam kompleksa mārketinga apkalpošanu un konsultācijas jūsu ceļojuma biznesam portālā, blogos, presē, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos. Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības foto, audio, video kontentu. Ja vēlaties par so tēmu parunāt, apspriest – jums uz šejieni: alexander@travelblog.lv